Hello user,welcome to Strikes-Zone

HomePortalCalendarGalleryFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Welcome to Strikes Forum
Latest topics
» Order SWTOR Credits from IGXE
November 22nd 2013, 16:52 by ellitbrown856

» RE all :D:D:d
January 9th 2012, 13:35 by xiaotuanzi

» Login
January 9th 2012, 13:35 by xiaotuanzi

» Zona de SPAM!!!
January 9th 2012, 13:33 by xiaotuanzi

» Voteaza avatarul celui de deasupra ta!
January 9th 2012, 13:33 by xiaotuanzi

» What are you listening to right now?
January 9th 2012, 13:32 by xiaotuanzi

» Happy New Year!!Get Up to 50% FREE Bonus!!
December 30th 2011, 14:39 by tiffiny

» Help you get items and game gold easily
November 23rd 2011, 09:33 by Abraham78

» Help you get items and game gold easily
November 21st 2011, 16:40 by rtdtrhn96

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
July 29th 2017, 03:17
Top posters
Rahan

=SpooN=

THOR

KoSMyN

Bull

beaver

Livyu

Proph3t

[DezZzasT3r]

kallu

Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of on your social bookmarking website

Share | 

Problema cu votul!!!

Go down 
AuthorMessage
Ares
new user
new user

Male Number of posts : 1
Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-08-05

PostSubject: Problema cu votul!!!   August 5th 2009, 15:13

Salut, de citeva zile am observat ca ati trecut la votul pentru Alz o data in 12 ore, deci obtinem 6mil. Alz pentru voturi in 12 ore. Problema consta in faptul ca exista o problema cu situl si practic e imposibil de a vota de 2 ori in 24 de ore de oarece nu se conecteaza situl da o eroare Could not conect to MSQL base. Astfel mai favorabil timp cind posibil este in jurul orei 19.00-21.00. Dar cind incercam la ora 9.00 dimineata nu disponibil din pacate.
Back to top Go down
View user profile
ASHURARO
new user
new user

Male Number of posts : 17
Localizare : VALCEA
Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-07-05

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 7th 2009, 05:07

Salut,sunt EUROMAN si am o rugaminte in legatura cu sistemu de votare( 1 la 12 ore)consider ca era mult mai bine inainte cu vot la 24 de ore,tinand cont si de erorile pe care le are siteul nu este posibil sa votam de 2 ori.
Dar puteti trece la vechiul sistem de votare ,cu mai multe pagini pe care sa putem vota,eventual cu alz mai putin\vot,actualul sistem de votare nu ajuta jucatorii sub nici un chip(nici pe owner ca reclama la server)cerem sau rog mai bine zis sa se revina la vechiul sistem de votare macar pana se rezolva cu erorile de pe site
Back to top Go down
View user profile
Rahan
Administrator
Administrator

Male Number of posts : 658
Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2008-05-27

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 7th 2009, 06:00

Mai avem putin si noul site intra in viguare...cateva zile

Back to top Go down
View user profile http://strikes-zone.ro.tl
ASHURARO
new user
new user

Warn :
0 / 1000 / 100

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 10th 2009, 21:14

o intra in cateva zile ,de acord cu tine,dar pe noi din criza cine ne scoate?
Boc?am golit 6 caractere de alz ca sa strang o mica suma pt.warru meu,stiu ca este greu sa multumesti pe toata lumea dar poti sa ne zici macar o ora la care siteul merge (de fapt 2 ore diferite la care merge ...chestia cu vot la 12 ore)oricum cel mai bogat de pe server este praetor care a vandut bike cu 1 miliard,dar eu nu am bike(nu fac glume,sa nu intelegi gresit)trebuie sa gasesti o solutie pana rezolvi cu noul site,macar tripleaza suma de alz ce cad de la mobi,sau fa sa cada iteme mai putine si mai multi bani,deja ma simt ca pe oficial si se plang mai multi de chestia asta.Scuze pt. post dar nu mai rezist,oricum pana imi trec nervii il toc pe THOR la cap.

AA ERA SA UIT:
admini ziua nu sunt?cum explici ca cel care a cumparat bike lui praetor a avut 1 miliard?eu in zilele bune n-am avut mai mult de 30kk pe mine.Scriu aceste lucruri pt.ca am scris si pe mess si nu am primit nici un raspuns,in plus am mai cerut ceva pe mess pt ca eu sunt majoritatea timpului online,cand e hacker nui nimeni online,intra dupa 2 ore si cauta acu in caru cu fan,nus ce sa zic ,fale un program,stiu ca sunt voluntari dar sa intre toti la 11 noaptea gramada e chiar aiurea,pune unu ziua,unu pe la pranz ,unu pe seara si unu noaptea.Inca odata scuze(sunt intr-o dispozitie proasta si am scris ce am pe inima).
Back to top Go down
View user profile
THOR
Moderator
Moderator

Male Number of posts : 134
Localizare : IASI
Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-11

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 10th 2009, 22:31

Fara suparare dar in cazul asta cei care se plang nu stiu sa joace ... (ca sa nu zic ca joaca ca niste cizme).

In momentul in care nu pui osul la treaba si umbli numai dupa help nu o sa stii niciodata cum merge serverul.

N-am avut niciodata probleme cu alz asa mari pe cat se plang unii - dar pt asta am stat cu mainile pe tastatura - am fac toate q posibile - in felul asta am vazut pe unde pica materialele, itemele, si alz

Exp e f.buna, skill exp a fost marit in 2 etape pana acuma (desi eu cred ca asta incurajeaza lamerii - parerea mea personala)

Da pana la urma cui nu-i place e liber sa caute in alta parte - or fi si servere care pana la lvl 10 esti dual trans si ai 999 kk alz - cui ii place asa sa caute in alta parte asemenea setari

iar apropo de hakeri - cad toti pana la urma 1 cate 1 ... n-ai idee cate zeci de conturi sunt banate si ip filtrate pana in prezent....

Toata lumea mai are si vitza personala ... si alte treburi de facut .. iar in timplul liber in loc sa-si vada de 2-3 lvl mai trebuie sa umble si dupa copkii alintati care se cred mari hakeri - asa ca ideea ta cu programu la admini sa o faci pe server la tine - sa vezi cat e de "realista".
Back to top Go down
View user profile
Rahan
Administrator
Administrator

Warn :
0 / 1000 / 100

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 10th 2009, 23:37

Dupa parerea mea personala...KarinA si Prateor au folosit ceva hack pt alz...unul are 1,5 miliarde alz iar celalalt 2,5 miliarde...e imposibil asa ceva...la fel ca si cel care a cumparat bike de acolo cu 1 miliard...spun totusi ca ne bucuram de un server curat...chiar dak mai intra uni cu hack dupa cum puteti vedea sunt prinsi cu totii

Back to top Go down
ASHURARO
new user
new user

Warn :
0 / 1000 / 100

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 11th 2009, 01:36

THOR nu ai priceput ideea cu programu la admini,m-am referit la faptul ca trebuie sa fie cineva online aproape in permanenta(din staff)nu m-am referit la tine,n-am zis niciodata ca THOR trebuie sa-i pandeasca pe copii,daca erai singurul din staff poate.De ce nu purtati o discutie intre voi sa vedeti care cum are timp.

Iar cu ideea realista:pe majoritatea serverelor exista un regulament pt admini si de obicei aceste reguli sunt cam aceleasi pe toate serverele,de ex .am jucat pe un oficial unde adminii erau in ture de cate 3-4 ore,impartiti pe zone,iar cu prinsul hackerilor acestia vor fi prinsi in cele din urma dar doar o "parte"stiti foarte bine ca este practic imposibil sa fie prinsi toti (nu vreau sa le fac tutorial aici copkiilor alintati)recunosc ca este inuman sa fie verificati toti,dar poate cu noul site va veni si o mica modificare in joc...

Imi cer scuze pt.acest topic,spor la treaba incontinuare,chiar imi place acest server , ce am spus mai devreme au fost simple critici,sau sugestii,pareri proprii ,pareri ale unor jucatori din guildul meu,in marea majoritate ale mele.
Back to top Go down
View user profile
Rahan
Administrator
Administrator

Warn :
0 / 1000 / 100

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 11th 2009, 02:28

Vor fi prinsi TOTI...pana la ultimul...mai devreme sau mai tarziu dau de el...nu exista scapare....asta va promit eu...

Back to top Go down
albertoy31
Average Member
Average Member

Male Number of posts : 21
Warn :
70 / 10070 / 100

Registration date : 2009-08-11

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 11th 2009, 19:22

mia placut ultimul mesaj al lui RAHAN TOTI VOR FI PRINS
Back to top Go down
View user profile
albertoy31
Average Member
Average Member

Male Number of posts : 21
Warn :
70 / 10070 / 100

Registration date : 2009-08-11

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 11th 2009, 19:24

in totalitate ce spune ASHURARO estse cam adevarat eu nu mam plans decat de 2 ori mi eim i place servaru asa cum ie dar ar trebui sa votam odata si sa avem toti bani care trebui sai avem as aar fi bine (parerea mea) nus adm si nu fac eu regulile va rog sa ma iertati ca am pust acest mesaj dar am spus parerea mea
Back to top Go down
View user profile
THOR
Moderator
Moderator

Male Number of posts : 134
Localizare : IASI
Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 2009-02-11

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 11th 2009, 22:41

La Praetor stiu povestea: a pus un bike cu 999 kk la shop fiind sigur ca nu o sa-l ia nimeni - si s-a trezit fara el, apoi inca 500 kk a vandut cam 30 de UCHH - cu 17-15kk fiecare - in 10 minute s-au vandut toate... problema e la cei care cumpara, numai ca in game nu poti sa vezi cine-ti cumpara din shop.

ASHURARO - ideea am priceput-o dar nu mi-a placut cum ai exprimat-o, nu compara cu oficialu unde ai sute de playeri online tot timpu (de pe tot globul) - si ai de unde sa gasesti admini care sa ii grupezi online pt 4-5 ore Smile pe masura ce o sa ne dezvoltam o sa ajungem si la solutia cu adm permanent.
Deocamdata nu e practica - avand in vedere ca majoritatea playerilor sunt din Ro - cam toata lumea are accelasi program de munca - timp liber - somn - > ar trebui sa fie 50% din playeri admini ca sa ai posibil 2-3 admini on tot timpul

Cu votul s-a mai postat pe forum: Se lucreaza la o noua versiune de site pentru a elimina actuala problema cu SQL - si nu e simplu si nici ushor trebuie doar sa aveti rabdare si incredere in cei care muncesc la site.
Back to top Go down
View user profile
Rahan
Administrator
Administrator

Warn :
0 / 1000 / 100

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   August 12th 2009, 02:13

si restul pana la 2,5 miliarde de unde le are Praetor?

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Problema cu votul!!!   

Back to top Go down

Problema cu votul!!!
Back to top 
Page 1 of 1